Dlaczego konserwacja zamków jest ważna?

Dlaczego konserwacja zamków jest ważna?

Kiedy decydujemy się na wybór określonego zamka do drzwi, bo np. planujemy wymianę zamków, warto spojrzeć przede wszystkim na nowoczesne modele od znanych producentów zamków. Renoma danej marki i idąca z nią w parze jakość to jedno, ale trzeba pamiętać jeszcze o drugiej ważnej rzeczy. Żeby zamek do drzwi funkcjonował jak należy przez cały czas, trzeba pilnować regularnej konserwacji zamków. W ten sposób wydłużymy żywotność każdego mechanizmu.

Jakie bezpieczeństwo może nam zapewnić zamek do drzwi?

Bez wątpienia ten podstawowy element systemu zabezpieczenia, jaki stosujemy praktycznie od zawsze w domach, mieszkaniach i biurach, jest w stanie zagwarantować bardzo wysoki stopień ochrony. By jednak tak było, trzeba zastosować trzy niezbędne kroki. Pierwszy to wybór dobrego zamka do drzwi, który powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej, jeśli zamki do drzwi, które bierzemy pod uwagę przy wyborze, posiadały certyfikaty bezpieczeństwa. Wówczas będziemy mieć pewność, że zostały przetestowane pod tym kątem w należyty sposób. W drugim kroku trzeba postawić na fachowy montaż zamków, bowiem to działanie da nam pewność, że mechanizm jest osadzony prawidłowo i może skutecznie działać bez obawy o jakieś problemy z zamkiem. Decydując się na obsługę profesjonalnego ślusarza, któremu zlecimy montaż i wymianę zamków, warto od razu zapytać, jak powinna przebiegać właściwa konserwacja zamka. To stanowi trzeci krok, którym zapewnimy sobie bezpieczeństwo i spory komfort na długie lata.

Konserwacja zamków – po co robić, komu zlecić?

Wydawać by się mogło, że skoro montaż zamka przebiegł bezproblemowo, a wybrany model wręcz błyszczy nowością, to teraz możemy go tak pozostawić bez „opieki” przez kolejne miesiące i lata. Nic bardziej mylnego. Niestety takie myślenie i postępowanie może doprowadzić do przykrych konsekwencji w postaci uciążliwych awarii zamka, a nawet problemów z zablokowanym zamkiem, w wyniku których trzeba będzie przeprowadzić awaryjne otwieranie mieszkania. Jak nietrudno sobie wyobrazić, to wszystko naraża na stratę czasu oraz nerwów, których z łatwością można uniknąć, stosując się do podstawowych zasad konserwacji zamków. Z biegiem czasu każdy mechanizm ulega zabrudzeniu, a ponadto naturalny jest także proces jego eksploatacji. Nawet najlepszy zamek do drzwi trzeba regularnie doglądać w ramach serwisu zamków, aby mógł stale funkcjonować w znakomity sposób, tak jak w dniu montażu. W tych działaniach pomogą nam wykwalifikowani ślusarze z Pogotowia zamkowego w Krakowie – tel.: 600-277-499