Jak wyjąć złamany klucz z zamka?

Jak wyjąć złamany klucz z zamka?

Nagły problem ze złamanym kluczykiem w zamku – i co teraz?

O ile problem ze złamanym kluczem w zamku zawsze pojawia się niespodziewanie, o tyle nie można liczyć na to, że zniknie równie samoistnie. Sytuacja ta może być naprawdę poważna, tym bardziej, że nieraz powoduje ona niemożność dostania się do swojego mieszkania albo wyjścia z niego. Wtedy konieczne jest przesunięcie wcześniej poczynionych planów, co może z góry powodować niemały stres. Przed poszkodowaną osobą pojawia się pytanie: jak wyciągnąć złamany klucz z zamka, bez robienia większych uszkodzeń? Czy da się to zrobić bez konieczności wymiany zamka w całości? Ślusarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy pracują w Pogotowiu zamkowym w Krakowie, podpowiadają, że tak – trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach.

Problem z zamkiem – przede wszystkim spokój

Wspomniana przygoda z zablokowanym zamkiem w drzwiach wejściowych z pewnością nie należy do miłych, jednak nie jest wcale sytuacją bez wyjścia. Po uspokojeniu nerwów trzeba jedynie racjonalnie podejść do tematu i albo spróbować pewnych domowych sposobów, albo od razu wezwać profesjonalnego ślusarza, co jest zawsze najpewniejszym rozwiązaniem. Specjalista z Pogotowia ślusarskiego posiada zarówno wiedzę, jak i zaawansowane narzędzia, dzięki którym jest w stanie wyciągnąć złamany kluczyk z zamka w stosunkowo krótkim czasie i bez robienia jakichkolwiek szkód. Co innego w przypadku działań amatorskich – nie zawsze da się uniknąć pewnych uszkodzeń, tym bardziej, że domowe metody wyciągania kluczyka z zamka mogą wymagać użycia pewnej siły. Czasem kończy się to nawet wymianą zamka, kiedy okaże się, że ten starszy model w wyniku nieostrożnych działań już nie będzie nadawał się do użytku. Zdaniem profesjonalnych ślusarzy z Krakowa przy wszelkich tego typu zadaniach trzeba wykazać się niezwykłą ostrożnością i wyczuciem. A jakich domowych metod na wyciągnięcie złamanego kluczyka z zamka można użyć?

Metoda na drugi klucz czy demontaż wkładki do drzwi

Jedną z metod jest włożenie do otworu zamka od drugiej strony innego klucza, za pomocą którego być może uda się wypchnąć pierwszy, złamany. Jest to jeden z najmniej inwazyjnych sposobów, choć nie można powiedzieć, że w stu procentach przyniesie spodziewany efekt. Druga metoda polega na demontażu wkładki po to, by móc lekko postukać nią w podłogę lub blat stołu. Nie można robić tego zbyt silnie, ale też działanie powinno być na tyle wyważone, by złamany kluczyk wypadł z zamka. Nie zawsze jednak się tak dzieje, więc w przypadku domowych sposobów wyciągania złamanego klucza z zamka nie można mówić o gwarancji powodzenia żadnej z tych akcji. W części przypadków to zadziała, ale w części nie, więc zawsze warto mieć w zanadrzu trzecie rozwiązanie, czyli kontakt do zaufanych ślusarzy z Krakowa, którzy w ramach Pogotowia zamkowego prawie codziennie zajmują się awaryjnym otwieraniem zamków. 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę dyspozycyjności wysoko wykwalifikowanych ślusarzy sprawia, że możemy pomóc w rozwiązaniu problemu z zamkiem w każdej chwili. W razie jego wystąpienia zadzwoń do nas: 600-277-499