Jak wymienić wkładkę w drzwiach?

Jak wymienić wkładkę w drzwiach?

Co ślusarze mówią o wymianie wkładki?

Zamki wpuszczane są jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń, które prawie każdy ma w swoim domu. Tego rodzaju zamki do drzwi są wygodne w użytkowaniu i zapewniają bezpieczeństwo. Cechują się też wytrzymałością, choć tutaj ważne jest, aby były wyprodukowane z solidnych materiałów, a do tego trzeba też zadbać o fachowo przeprowadzony montaż zamków. Jednak jedną z największych zalet zamka wpuszczanego jest fakt, że w przypadku ewentualnej awarii, do której może dojść wskutek wysłużenia mechanizmu albo np. uderzenia o zamek – nie trzeba wymieniać go od razu w całości. Najczęściej wystarczy sama wymiana wkładki, która zajmuje mniej czasu i jest zazwyczaj mniej skomplikowana od wymiany zamka jako całego elementu. Profesjonalni ślusarze z Krakowa, którzy oferują usługi ślusarskie 24 godziny na dobę, dość często zajmują się tego typu zleceniami. Nasi specjaliści potrafią także doradzić, w jaki sposób wymienić wkładkę w drzwiach. Ta wiedza jest szczególnie cenna wtedy, kiedy mechanizm nie chce wyjść z drzwi. Jak przygotować się do wymiany wkładki?

Samodzielna wymiana wkładki w drzwiach – co warto wiedzieć

Jak już wyżej wspomniano, wymiana wkładki nie należy do skomplikowanych zadań, ale oczywiście trzeba mieć pewne podstawy i zachowywać się precyzyjnie, aby cały proces przebiegł sprawnie. Do pracy przyda się śrubokręt oraz miarka czy linijka. Potrzebny będzie też pod ręką klucz do zamka i oczywiście nowa wkładka do drzwi, która ma być zamontowana. Po otwarciu drzwi trzeba zmierzyć wkładkę, przykładając linijkę od środka otworu do krawędzi szyldu, wewnętrznego oraz zewnętrznego. Uzyskane w milimetrach wymiary to rozmiar nowej wkładki. Aby ją zamontować w miejsce starej, wystarczy odkręcić śrubę, która mocuje wkładkę, a po tym włożyć klucz do niej. Obracając go, usuniemy wkładkę, a w to miejsce będzie można wstawić nową. Jeśli wymiana zamka czy wkładki przebiegałaby z problemami, zawsze możesz liczyć na fachowość techników zatrudnionych w Pogotowiu ślusarskim w Krakowie – telefon kontaktowy: 600-277-499

O tym, dlaczego wybór zamka i wkładki do drzwi jest tak ważny

Każdy profesjonalny ślusarz z Pogotowia zamkowego w Krakowie przyzna, że wybór zamków do drzwi odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom. Dodatkowe systemy antywłamaniowe, specjalne okna itd. są oczywiście też ważne. Jednak bez wątpienia zamek do drzwi jest tym podstawowym, choć drobnym w swej postaci, elementem, który chroni dobytek i użytkujące dany lokal osoby. Wybór zamków jest też ważny ze względu na komfort mieszkańców czy użytkowników – nowoczesne wyroby oferowane przez zaufanych producentów zamków są nie tylko bezpieczne, ale także wygodne w codziennym korzystaniu, a ponadto estetycznie wykonane. Dobry zamek prezentuje się nie tylko elegancko, ale też umożliwia szybką i samodzielną pracę, np. przy wymianie wkładki. Jeśli potrzebujesz pomocy przy doborze albo chcesz zlecić wymianę wkładki w Krakowie bądź inną usługę ślusarską – zadzwoń pod numer: 600-277-499 Pozostajemy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu!