Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Czy da się otworzyć zamek innym kluczem?

Jedną z najważniejszych funkcji, jakie pełnią zamki i drzwi, jest ochrona domu czy biura przed dostępem niepowołanych osób. W związku z tym odpowiedź na powyższe pytanie powinna brzmieć: nie. Jednak doświadczenie pokazuje, że jest inaczej i da się otworzyć zamek innym kluczem. Warto jednak nadmienić, że nie każdy produkt będzie podatny na tego typu działanie. Dotyczy to przede wszystkim tańszych wkładki do zamków (niektóre chińskie wyroby mają taką niską jakość). Jak widać, wybór zamka i wkładki do drzwi jest ogromnie ważny, ponieważ podejmując błahe decyzje można narazić się na niebezpieczeństwo. Otwieranie zamka innym kluczem jest powszechnie stosowane przez osoby, które „polują” na kiepskiej jakości zabezpieczenia w drzwiach wejściowych.

Otwieranie zamka innym kluczem, czyli tzw. bumping key

W Pogotowiu ślusarskim niejednokrotnie mieliśmy styczność z tzw. bumping key. Ślusarze z naszego zespołu wiele razy słyszeli od swoich klientów o przypadkach, w których ktoś bezprawnie otworzył ich zamek innym kluczem, co spowodowało szkody i naraziło ich na utratę mienia i nerwów. Warto rozjaśnić, czym jest metoda bumping key i jak się zabezpieczyć przed takimi przypadkami. Inaczej zwane bump key umożliwia sforsowanie mechanizmu zamka bez większego przygotowania i wyrządzania przy tym szkód typowych dla włamania. Złoczyńcy w tym celu stosują specjalistyczne klucze, które pasują do taniej wkładki do zamka i umożliwiają jej szybkie otwarcie bez większych problemów. Niektóre osoby sięgają też po zwykłe klucze, które pasują do otworu zamka pod względem wielkości i przystosowują je do otwierania zamka metodą bumping key. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma sposobu, aby się przed tym ochronić. Przede wszystkim warto unikać tanich wkładek do zamków, które mają niską jakość i są wykonane z mało solidnych materiałów. A jakie zamki i wkładki do drzwi polecają profesjonalni ślusarze z Krakowa?

Wkładki do zamków polecane przez ślusarzy z Krakowa

Profesjonalni ślusarze działający w Pogotowiu zamkowym polecają przede wszystkim produkty zaufanych producentów, np. zamki Gerda, Dierre, zamki Ikon czy Salto i KESO. W większości przypadków modele tych marek są bardzo bezpieczne, spełniają normy i posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność. Jednak zawsze warto skonsultować się ze specjalistami z Pogotowia ślusarskiego w sprawie wyboru zamka i wkładki do drzwi. Może się zdarzyć tak, że ktoś bez wiedzy i rozeznania w temacie zabezpieczeń wybierze np. wkładkę do zamka Gerda WK E1 – w końcu jest to produkt renomowanego producenta. Ślusarze z doświadczeniem wiedzą jednak, że w przypadku akurat tego modelu, który w drodze wyjątku znacząco odstaje od swoich zamkowych braci, można go otworzyć grzebieniem. Takie sytuacje mogą przydarzyć się nawet najlepszemu producentowi zamków i wkładek, więc aby uniknąć nietrafionego wyboru i ryzyka otworzenia zamka innym kluczem, zawsze warto zasięgnąć porady doświadczonego ślusarza. Fachowcy z Pogotowia zamkowego w Krakowie czekają pod telefonem – zadzwoń: 600-277-499